Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

Python Dersleri - Sinan ÜRÜN

11 Ara 2018, 20:52

Sinan ÜRÜN tarafından hazırlanmış, Bilgisayar Bilimleri Python Programlama Dersleri, Python Programlama Dersleri, Python Nesne Yönelimli Programlama, İleri Seviye Python Dersleri,..vb farklı kategorilerde listelenmiş ders serilerini bulacağınız Youtube kanalı;
https://www.youtube.com/channel/UCioGsG ... /playlists
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

Adilce
Üye
Üye
İletişim:

Re: Python Dersleri - Sinan ÜRÜN

13 Ara 2018, 19:45

Hocam dersler için teşekkürler.Bir sorunum var bu konuyla alakasız ama çözemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Ben blendırda düzenleme modunda normal modda bi kenarı seçemiyorum abuk subuk yerleri seçiyor kaldırırkende aynı şekilde farklı yerleri işaretliyor ama wire modda sorun yok.Nasıl düzelir bi öneriniz var mı?

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

16 Ara 2018, 15:38

Hocam dersler için teşekkürler.Bir sorunum var bu konuyla alakasız ama çözemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Ben blendırda düzenleme modunda normal modda bi kenarı seçemiyorum abuk subuk yerleri seçiyor kaldırırkende aynı şekilde farklı yerleri işaretliyor ama wire modda sorun yok.Nasıl düzelir bi öneriniz var mı?
Sorunu tam olarak anlayabilmemiz için Ekran görüntüsü gönderebilir misiniz?
3D ekranın sağ üst kısmındaki "Show whole scene transparent" butonu aktif mi acaba?
Resim

Adilce
Üye
Üye
İletişim:

19 Ara 2018, 14:25

Sorunu tam olarak anlayabilmemiz için Ekran görüntüsü gönderebilir misiniz?
3D ekranın sağ üst kısmındaki "Show whole scene transparent" butonu aktif mi acaba?
Resim
Hocam ben 2.79 sürümünü kullanıyorum şuanlık arka kenarları gösteren buton açıkken veya wire moddayken sorun yok ama o şekildede kenarları seçmek güçleşiyor bendeki sorun normal şeffaf değilken bi vertex seçmeye kalkınca düzgünce seçmiyor birini seçse diğerini başka seçiyor border select moduda aynı farklı vertex veya yüzey seçiyor çöResimzemedim gitti :((

Kullanıcı avatarı
A.Salih
Üstat
Üstat
İletişim:

22 Ara 2018, 03:43

Bir kaç defa aynı yeri seçtiğinde de hep seçtiğinin dışındaki aynı yerleri mi seçiyor?

Adilce
Üye
Üye
İletişim:

22 Ara 2018, 11:59

Evet genellikle öyle bakış açısını değiştirince tek şeçim bile başka yerleri seçiyor bazen.Deli etti beni programda doğru düzgün bişey yapamıyorum wire mod ile zor oluyor arka yüzleride seçiyor :( Sorunu bi türlü anlamadım ayarları sıfırladım düzelmiyor bi hata var ama ne bi bilsem.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

23 Ara 2018, 21:51

İlginç.
Bu tür bir soruyla ilk defa karşılaşıyorum.
Blender kullanıcıları arasında soru cevap platformlarından biri olan https://blender.stackexchange.com/ adresinde de benzer bir sorunla karşılaşmadım.

Adilce
Üye
Üye
İletişim:

26 Ara 2018, 00:33

Teşekkürler hocam bi bakıp incelerim.Ben 2.79 kullanıyorum defalarca kurdum ama düzelmedi gerçekten bıktım.Pc'yi yenileyebilirsem 2.80 'e geçeceğim inşaAllah aynısı olmaz.