Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

mehmetterzi
Üye
Üye
İletişim:

Bedava Enerji

27 Nis 2019, 15:27

Bedava Enerjinin BLENDER la ne alakası var diyorsunuz. Çok alakası var. İnternette dolaşan Bedava Enerji (free energy) videoları ortalığı kasıp kavuruyor. Bunlardan birisi olan
bu videodaki
 makinanın çalışıp çalışmadığını BLENDER la denemek istiyorum. Ama daha önce BLENDER dersi almadığım için videolardan eğitmeye çalıştım kendimi. Aranızda bu videodaki makinayı tasarlayabilecek olan varmı. Ben genel tasarımı yapıyorum fakat Bilyayı bi türlü kasnağın içersinde tutamıyorum.
En son halil tarafından 28 Nis 2019, 23:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Video görüntüleme

Kullanıcı avatarı
toprakada
Üye
Üye
İletişim:

Re: Bedava Enerji

27 Nis 2019, 17:49

Merhaba. Videoda görünen kasnağı blender la yapabilirsin. Bunu blender la yapsanda bedava enerji o kadar kolay değil. Mıknatıs kısaca enerjinin o metal de hapsolmuş halidir. Yani mıknatısda hapsolmuş enerjiyi hareket enerjisine çeviriyor bu kasnak. Enerji bitince hareket sonlanır. Ev kullanıcıları için elektrik üretmek maliyetli bi şey bunun yerine tasarruf yapın. Israfdan kaçının. Yine de yapacam derseniz rüzgar enerjisiyle elektrik üretimi evde bi kaç parçayla kendinizde yapabilirsiniz. Tamamen tahmini olmakla beraber 1000 tl masraf yapsanız aylık 15-20 tl Elktrk alırsınız. Size kolay gelsin
A.V.G.Y.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: Bedava Enerji

28 Nis 2019, 23:51

Makinanın çalışıp çalışmadığını BLENDER la denemek istiyorum.
Blender ile nasıl deneyeceksin? Blender ile simülasyon mu yapmak istiyorsunuz, animasyon mu?
Aranızda bu videodaki makinayı tasarlayabilecek olan varmı. Ben genel tasarımı yapıyorum fakat Bilyayı bi türlü kasnağın içersinde tutamıyorum.
videoda gördüğümüze göre, Makine zaten tasarlanmış, modelleyecek olan var mı? diye mi sormak istiyorsun?
"Bilyayı bir türlü kasnağın içerisinde tutamıyorum" derken ne kastediyorsunuz? makineyi imal ettiniz ama bilya dışarı mı çıkıyor diyorsunuz? yoksa modelleme esnasında bilya, yatağında durmuyor mu?

Çizimi Blender ya da FreeCAD ile yapılsa, imal mi edeceksiniz? açıklayabilir misiniz?

Ayrıca bu tür videolar tamemen gerçek değil, pek çoğunda, sürtünmeden bahsedilmiyor.
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı