Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

bianca
Üye
Üye
İletişim:

VRay yükleme sorunu

06 Ağu 2011, 02:24

merhaba arkadaşlar

blender 2.49'a vray yüklemeye çalışıyorum fakat rendere bastığımda konsol ekranında hata veriyor ve rendere başlamıyor..

Resim

sorun nereden kaynaklıyor bir türlü anlamadım..

birde 2.57 sürümü ile tümleşik olanını yükledim ondada render alamıyorum..luxrender de böyle sorun yok..

neden olabilir sizce..?

taymeh
Üye
Üye
İletişim:

Re: VRay yükleme sorunu

06 Ağu 2011, 06:47

v ray render den en iyi verimi alabimek için birde bilgisayarına
Autodesk maya kur ona uyarla blender la kendiliyinde n uyum saglayacaktır

hakkı rıza
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

06 Ağu 2011, 12:28

bu konuda bir bilgim yok ama verdiğin resimden anladığım kadarıyla "bpy" olarak seçtiğin import seçeneğinde bir hata var.
ama yine de dediğim gibi tam bir bilgim yok bu konuda....
Tüm 3D Çalışmalarım
Hayatta iki kişiden örnek aldım: K. Atatürk ve Nicola Tesla

Kullanıcı avatarı
suatcagdas
Üstat
Üstat
İletişim:

06 Ağu 2011, 16:48

kullandıgın scripte bi gariplik var çünkü 2.4x scriptlerinde 'import bpy' diye bi komut olmaz, 'import bpy' komutu 2.5 versiyonu için blender-python kütüphanesini çağırır, belki 2.5 için olan scripti 2.49 a atmış olabilirsin emin değilim ama benim tavsiyem graphicall.org taki hazır 2.5 buildlerini kullan, herşey içinde hazır geliyor, kullanmak için sadece Vray in Stand-Alone versiyonunu kurman yeterli...

bianca
Üye
Üye
İletişim:

06 Ağu 2011, 18:55

çok sağolun arkadaşlar çözdüm sorunu..

scriptleri yükledikten sonra vray binary de vray exe dosyasının yolunu göstermem gerekiyormuş..bunun içinde vray programını yüklemeliymişim yükledikten sonra halloldu..

rendere gelince standalone olduğu için 600x450 çözünürlüğünü ayarlamam gerekiyormuş..

yalnız bir sorum daha var vray i daha yüksek çözünürlükte kullanamazmıyım?

Kullanıcı avatarı
suatcagdas
Üstat
Üstat
İletişim:

08 Ağu 2011, 02:03

senin yükledigin Vray StandAlone nin 'demo' versiyonudur, demo versiyon yüksek render çözünürlüğüne, sahnede 3-4 ten fazla ışık kaynağı kullanımına ve belli bi sayıdan fazla obje kullanımına izin vermez, vray in full (paralı-crackli!) versiyonunu yüklemen gerekir..