Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

At Başlı Kalkan :-)

30 Eyl 2018, 23:53

Aşağıdaki videoyu izleyerek modellediğim bir kalkan.
Model, Videodaki kalkana pek benzemedi ancak maksat, tekniği öğrenmek zaten.
Modele ön görünüşten bakınca, bana At başını andırdı.

Resim
Resim
Resim
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

Re: At Başlı Kalkan :-)

01 Eki 2018, 02:46

Maksat hasıl olduysa, 
atın alnından geçen tren yolunun pek bir önemi kalmıyor :icon_hipnozlu:
Elcaaaazlarınıza sağlık...

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

03 Eki 2018, 21:24

atın alnından geçen tren yolunun pek bir önemi kalmıyor :icon_hipnozlu:
Tren yolu, Metal işçilikteki Ek yeri gibi göründü gözüme, hoşuma gitti o nedenle müdahale etmedim.

Kullanıcı avatarı
ideorium
Azimli Üye
Azimli Üye
İletişim:

01 Kas 2018, 15:41

Merhaba, video ozelikle lattice kullanimi icin ilham verici. Blender dan baya uzak kaldim, tekrar yavas yavas geri donuyorum, bu hangi surumu? 2.8 ile kullanici arayuzu dahil bircok sey degistigini biliyorum, ama henuz 2.8 cikmadi, sizin ekran goruntulerinizdeki arayuz 2.79 dan farkli
tesekkurler

TPRK
Üye
Üye
İletişim:

01 Kas 2018, 19:10

Ideorium cikti 2.8 surumu ama alpha olarak daha kararli surumu cikmadi.Hala eklenilecek özellikler ve giderilecek sorunlar var.Buna ragmen diger 3d programlarin arayuz standartina ulasilmis ve cok kullanisli bir hale gelmis.Ben cok sevdim.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

04 Kas 2018, 20:25

Merhaba, video ozelikle lattice kullanimi icin ilham verici. Blender dan baya uzak kaldim, tekrar yavas yavas geri donuyorum, bu hangi surumu? 2.8 ile kullanici arayuzu dahil bircok sey degistigini biliyorum, ama henuz 2.8 cikmadi, sizin ekran goruntulerinizdeki arayuz 2.79 dan farkli
tesekkurler
Merhaba ideorium,
Blender 2.80 kararlı sürüm henüz yayımlanmasa da alpha, beta, RC ,..vb deneme sürümleri duyuruldu.
Aşağıdaki resim göreceğin gibi, (sağ alt kısımda sürüm numarası yazıyor. daha önceki sürümlerde sağ üst kısımda yazıyor)
Bu çalışmayı yaptığımda kullandığım sürüm 2.80.21 idi. Şu an 2.80.29 mevcut sanıyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
ideorium
Azimli Üye
Azimli Üye
İletişim:

05 Kas 2018, 10:31

tesekkurler
Merhaba ideorium,
Blender 2.80 kararlı sürüm henüz yayımlanmasa da alpha, beta, RC ,..vb deneme sürümleri duyuruldu.
Aşağıdaki resim göreceğin gibi, (sağ alt kısımda sürüm numarası yazıyor. daha önceki sürümlerde sağ üst kısımda yazıyor)
Bu çalışmayı yaptığımda kullandığım sürüm 2.80.21 idi. Şu an 2.80.29 mevcut sanıyorum.
tesekkurler,  en kisa zamanda kullanmak icin sabirsizlaniyorum, ozellikle eevee cok guzel duruyor