Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Kullanıcı avatarı
JuniourArt
Aktif Üye
Aktif Üye
Başlık Yazar
Ettiği teşekkür: 60 defa
Aldığı teşekkür: 15 defa

11.hafta yazalım

10 Ağu 2017, 18:32

[img][img=http://www3.zippyshare.com/thumb/W6buNMo4/file.html][/img][/img]birkaç gündür blender çalışma ve resim çizme konusundan hiçbir neden yokken isteksizdim ara sıra sizede olmuştur bu 2 gündür bende pek fazla vakit geçiremiyordum bugün başka bir şeyler yapıyım dedim box modelling yöntemiyle yapmış olduğum 2 çalışmayı göstericem pek fazla üzerine düşmediğim çalışmalar ama 1 1.30 saatimi falan adlı bacakları beni yüzü istediğim gibi olmadı ama genede atıyım dedim ocaktan berdiri çalışıyorum bazen çok bazen az ama sanki pek bir ilerleme olmamış gibi geliyor bana belki nedeni buydu isteksizliğimin 1 aydan fazla süredir bu topoloji ve baş modellemeyle uğraşıyorum ama artık üstüne koyarak gidicem göve bacak kol modellemeye bakıcam yüz ve baş modelleme durcak ama yerinde saydığımı hissetmek istemiyorum oysaki benim hayallerimdeki bu değildi daha doğru düzgün modelleme bile yapamıyorum neyse bu hataya tık daha önce çok düştüm eğer vazgeçersem kaybetmiş olurum başkaları kazanır ama yapıcam ne pahasına olursa olsun artık kaybedemem burdan kesin okucaktır özgür hocama üstada selamlar :D
bu da insanlı box modellingle yaptığım çalışma bu da pek istediğim gibi olmadı ben daha edge loopslu çalışma yöntemiyle yapıyordum bir sonraki the hobbit guy(Deve's method)lı olacak herhalde çok değişik tekniklerle değişik modeller atıcam 
[img][img=http://www111.zippyshare.com/thumb/KBhBaUvx/file.html][/img][/img]

Yaparsam olur !

Kullanıcı avatarı
Özgür
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
Ettiği teşekkür: 34 defa
Aldığı teşekkür: 99 defa

Re: 11.hafta yazalım

11 Ağu 2017, 01:48

Merhabalar Emre!
İlerleme tabii ki var, hemi de epey var :oo her işte olduğu gibi sabırla üzerinde emek harcamak ,çalışmak ve çaba göstermek gerekiyor.
Küçük bir tavsiye, blender ile çalışırken yeni öğrendiğin bilgileri not alabilirsin (görsellerden ve metinlerden oluşan bir arşiv), bir konu seni sıkmaya başladığında başka bir konuya geçebilirsin,
örneğin modelleme de sıkıldıysan; material , render, compositing, add-onlar, animasyon, textureler, UV map, python v.b.
Bilgi ve deneyimlerin arttıkça hepsi zamanla bir araya gelerek seni hayalindeki düzeye ulaştırabilirler, ne yazık ki blender da acele olsun bu gece olsun gibi bir ihtimal yok. :-)

Kullanıcı avatarı
JuniourArt
Aktif Üye
Aktif Üye
Başlık Yazar
Ettiği teşekkür: 60 defa
Aldığı teşekkür: 15 defa

11 Ağu 2017, 22:24

birisi okursa o da özgür hocam olur dedim bizi kırmadı teşekkürler hocam dediklerinizi not alıp yapmaya gayret göstericem
Yaparsam olur !

Kullanıcı avatarı
Özgür
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
Ettiği teşekkür: 34 defa
Aldığı teşekkür: 99 defa

12 Ağu 2017, 03:16

Rica ederim, başarılar.

Giriş  •  Kayıt