Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

Huzurlu ev

01 Nis 2019, 10:52

Selam arkadaşlar.  1 haftada ara , ara zamanlarla yaptığım bir çalışmadır. Zamansızlıktan eksiklikler oldu. Belki ileride revize edebilirim. Hatalarımı söylerseniz sevinirim.
Resim

mumin
Üye
Üye
İletişim:

Re: Huzurlu ev

09 Nis 2019, 08:17

Emeğinize sağlık. Gayet güzel görünüyor. Evin uç kısmına da destek gerekli gibi. Kırılma ve esneme olmasın diye.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

23 Nis 2019, 12:03

Eline sağlık Serdar.
Gözüme çarpanlar;
Evin alt orta kısmında bulunan beton kaideden, ahşap yerine, çelik materyalli malzeme çıkmalı, zira o kadar ağırlığı ahşap uzun süre taşıyamaz diye düşünüyorum. (Tabi sen çelik kullanıp, dışını ahşap kaplamış ta olabilirsin.  :icon_begendim1: )
Evin iki ucunu birbirine bağlayan halat ta çelik halat olmalı. daha iyi bir texture seçebilir, malzemenin metalik özelliğini artırabilirsin.
Taşıyıcı Çelik halatın bir ucu (merdivenlerin bulunduğu kısımdaki uç), zemine bağlanmalı diye düşünüyorum. Köprülerde de öyle değil mi?

Resim
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

25 Nis 2019, 20:03

Emeğinize sağlık. Gayet güzel görünüyor. Evin uç kısmına da destek gerekli gibi. Kırılma ve esneme olmasın diye.
Teşekkür ederim. Referans resimden yola çıkarak yaptım. Referans binada böyleydi bende ona uygun yaptım. Alt kısımda pek renderda  gözmesede çapraz büyük demirler var. 
Eline sağlık Serdar.
Gözüme çarpanlar;
Evin alt orta kısmında bulunan beton kaideden, ahşap yerine, çelik materyalli malzeme çıkmalı, zira o kadar ağırlığı ahşap uzun süre taşıyamaz diye düşünüyorum. (Tabi sen çelik kullanıp, dışını ahşap kaplamış ta olabilirsin.  :icon_begendim1: )
Evin iki ucunu birbirine bağlayan halat ta çelik halat olmalı. daha iyi bir texture seçebilir, malzemenin metalik özelliğini artırabilirsin.
Taşıyıcı Çelik halatın bir ucu (merdivenlerin bulunduğu kısımdaki uç), zemine bağlanmalı diye düşünüyorum. Köprülerde de öyle değil mi?

Resim
Halil hocam teşekkür ederim önerileriniz için. Referans binada da  ahşap görünümlü dikmeler vardı. Büyük ihtimal proje aslen uygulandı ise. Oralar çelikten yapılıp ahşap giydirilmiştir. Bende referans resimdeki gibi ahşap görünümlü dikmeler yaptım. İpler kısmında haklısın. Biraz üşengeçliğime geldi orada pek özenmedim. Galiba pek zamanım eskisi gibi yok : ) İşten kalan kısıtlı zamanlarla pek bir şeyler yapamıyorum galiba. projeye başlayıp belli bir yerden sonra sıkılıp gerçekçilikten çıkıyorum. Ama dediklerini göz önünde bulunduracağım hocam. Daha dikkatli işler yapacağım : )