Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

ozk
Üye
Üye
İletişim:

Asla pes etme

09 Haz 2019, 21:54

Herkeze Merhaba tekrar. Benim adım Ozkan ÇİFCİ. Diğer üyeliğim ile ilgili şifre sorunu yaşamaktayım(Halil Hocam ellerinden öper artık) onun için bu hesabı açıp yazayım dedim.

Konuyu dağıtmadan hemen yazmak istediklerime geçeyim.
Hatırlıyorumda bazen burada blender ile 3d dünyasında kendime yer bulabilirmiyim ? para kazanabilirmiyim ? kaliteli modeller üretebilirmiyim gibi sorular olmuştu.Hepsini cevaplıcam.
Özellikle yeni başlayan arkadaşlar iyi okusunlar.
 Arkadaşlar ben yıllarca inşaatlarda çalıştım , halk arasında  amele denenden.
Daha sonra kendime yeni bir hobi edineyim , akşam işten gelince kahveye gitmiyeyim derken  Blender-Blendertr Ailesi - BaranYağcıoğlu (Sebilgi) ile tanıştım.Paintde cin ali çizemezken kendimi bi anda 3D modellerken buldum. Zaman içerisinde gerek ders videoları gerek buradaki yardımlaşmalar sayesinde geliştim.
Acaba ben bu işi yapabiliyormuyum sorusu aklıma takıldı ve kendimi test etmenin en iyi yolu olarak 3D model satışı yapan sitelere üye olmayı gördüm.Yaptığım modelleri insanlara satmayı ve gelen tepkileri ölçmeyi hedefledim.Gelen tepkiler hep olumlu yönde oldu ve aynı zamanda ek bir gelir elde etmeye başlamış oldum.
Gündüzleri inşaatda  akşamları evde ders videoları izleyerek geçirdim ( halen izlemekteyim).
Kendimi yeterli hissettiğimde 3D ile ilgili iş ilanlarıyla ilgilenmeye başladım. Hep şu soru vardı aklımda . Acaba yapabilirmiyim ? Acaba çuvallarmıyım ? rezil olurmuyum diye bi korku endişe içerisindeydim. Cesaretimi topladığım bi gün gidip bi iş başvurusunda bulundum ve işe alındım. Artık hem 3D satışı yapan sitelerde çalışmalarım satılıyor hemde 3D model üzerine çalışıyordum.
Kendimden iyice emin olduğumda özel sipariş işler, 3D yazılabilir modeller  animasyonlar vs gibi işlerle daha çok ilgileniyor,  yurtdışı firmaları takip ediyor ve bazen yarışmalara katılıyorum
Şu anda Ankarada bi grafik studyoda modelleme -animasyon ve doku uzmanı olarak çalışmaktayım. Bu gün itibari ile İngilterede faaliyet gösteren ünlü bir oyun yapımcısından iş teklifi aldım ve sözleşmeyide imzaladım.
Yazmış olduğum herşey BlenderTr Ailesi ve Baran hocamızın sayesinde oldu.
Bu süreç zormuydu ? Evet arkadaşlar zor
Çuvalladığın şeyler oldumu ? Evet arkadaşlar kesinlikle oldu hemde defalarca
Ama inatla , azimle , çalışarak üstesinden gelemeyeceğimiz iş yok.

Onun için Asla Pes Etmeyin.

BlenderTR ailesine , Halil hocama , Özgür hocama , Baran hocama sonsuz teşekkürler.İyiki varsınız

Saygılarımla Özkan ÇİFCİ
(Halil hocam burası sana özel : gerçek üyliğimin şifresi kabul görmüyor , sıfırla diyorum ozkancifci06@gmail e sıfırlama link gelmiyor. bi türlü olmuyor yani bi ilgileniver.)
(Özgür hocam buda sana özel olsun : benden kurtulamazsın :D)

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

Re: Asla pes etme

10 Haz 2019, 01:28

Hayallerinize ulasabildiginize bütün kalbimle sevindim. Bu zorlu yolda umarım yasadiklariniz ile bütün herkese ilham kaynağı olursunuz.

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

10 Haz 2019, 01:52

Vay vay vayyyyy Özkaaannnnn !!!! nerelerdesinnnn? 
yav kendini çok özlettin hınzırrrrr
insan arada sırada bi öhhhhöööö der yav 

Şu anda Ankarada bi grafik studyoda modelleme -animasyon ve doku uzmanı olarak çalışmaktayım. Bu gün itibari ile İngilterede faaliyet gösteren ünlü bir oyun yapımcısından iş teklifi aldım ve sözleşmeyide imzaladım.

Ama inatla , azimle , çalışarak üstesinden gelemeyeceğimiz iş yok.

Onun için Asla Pes Etmeyin.

(Özgür hocam buda sana özel olsun : benden kurtulamazsın :D)
Senin adına çooookkkkk ama çok sevindim ve mutlu oldum Özkan,
umarım çok daha iyi noktalara gelir ve başarılı olursun,
azmini, yeteneğini ve emeklerini saygı ve takdirle karşılıyorum,
Senden kurtulmak isteyen kim ???
2 seneye yakın hiiççç sesin soluğun çıkmadı
bak site bile sana küsmüş ,eski hesabından giremiyorsun  :icon_cingoz: :icon_kahkaha:

ozk
Üye
Üye
İletişim:

10 Haz 2019, 22:22

sayın Özgür hocam  ben uzaktan severim. Kim demiş sizden haberimin olmadığını :)
sürekli takipdeyim. Bu arada çok değerli iki genç arkadaşımıza elimden geldiğince dilim döndüğünce discord kanalı ile bilgilerimi aktarmaya çalıştım. Şaşılacak derecede hızlı ilerliyorlar. Hatta ilk oyunlarını yapıp piyasaya sundular bile. Aslında sizleri tanıştırmayı çok isterim.

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

11 Haz 2019, 02:26

sayın Özgür hocam  ben uzaktan severim. Kim demiş sizden haberimin olmadığını :)
sürekli takipdeyim. 
Öyle olsun bakalım, sayın uzaktan sevici  :icon_cingoz: 
Biz Özkan'ı merak ederken, hınzır kendi kabilesini kuruyormuş  :icon_hipnozlu:

Kullanıcı avatarı
A.Salih
Üstat
Üstat
İletişim:

14 Haz 2019, 21:35

Başarınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. İlk gördüğüm çalışmanız mercedes s class dı, gördüğümde kaliteli iş yaptığınız belliydi. Kariyerinizde ve hayatınızda başarılar. Hayırlı olsun. Bu arada portfolyo adresiniz veya sosyal medya hesabınız var mı? Çalışmalarınızı takip etmek isteriz.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

14 Haz 2019, 22:33

Merhaba Özkan hocam,
Aramıza tekrar hoşgeldin.
Tebrik ederim, Allah, yolunu, bahtını açık etsin. Her daim iyi insanlarla karşılaştırıp, şerlilerden muhafaza etsin.
Salih kardeşimin dediği gibi, paylaştığın çalışmalarına bakılınca, zaten yetenekli olduğun anlaşılıyordu
(tıpkı A.Salih'in çalışmalarına bakılınca anlaşıldığı gibi) sektörde kendine yer bulmana şaşırmadım :icon_siritma:

Madem, bundan böyle profesyonel 3D camiasına dahil oldun, senden daha fazla çalışma ve paylaşım bekliyoruz.

NOT:
Son aktif olma tarihin Aralık 2017 imiş. Bırak ta sistem şifreni bloklasın :icon_agziacik:
Eski kullanıcı adına ait şifreyi değiştirip yeni üyeliğine özelden mesaj gönderdim.

Sağlıcakla kal.
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

15 Haz 2019, 05:16

Serdar ve Salih'in yetenekli ve azimli olduklarına, ben de şahidim yav.

Son aktif olma tarihin Aralık 2017 imiş. Bırak ta sistem şifreni bloklasın  :icon_agziacik:
Eski kullanıcı adına ait şifreyi değiştirip yeni üyeliğine özelden mesaj gönderdim.

Sağlıcakla kal.
Eeeeeee yaniiiiii, bu kadarcık mı?
2017 den beri arazi olmuş
bunun bir yaptırımı olmayacak mı ???  :icon_cingoz: :icon_kahkaha:

Kullanıcı avatarı
özkan
Üstat
Üstat
İletişim:

16 Haz 2019, 23:50

sonunda girebildim . Sayın Özgür hocam arazi olmadım. Şartları zorladım birazcık. Günde sadece 4 saat uyuyorum halen aşmam gereken şeyler var. Yaptırım konusuna gelince şöyle yapabiliriz. Eskiden hobi olarak blender kullanıyordum. Şimdi hobi olarak mantar yetiştiriyorum. Büyüsünler de size mantar sote yapayım .
Burada hocalarım iyi olunca bende aldım yürüdüm bu yolda yalnız değildim yani.
Salih hocam tahmin edebileceğiniz gibi çalıştığım yerlerdeki yaptığım çalışmalar telif hakları, modellerin korunması vs vs gibi birçok nedenden dolayı  paylaşılması- görselleştirilmesi yasaklanmış durumda. Ama fırsat buldukça kendi adıma yaptığım çalışmalardan paylaşabilirim.

mail adresim açık zaten mesai saatleri dışında ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

17 Haz 2019, 07:57

Sayın Özgür hocam arazi olmadım. Şartları zorladım birazcık. Yaptırım konusuna gelince şöyle yapabiliriz. Eskiden hobi olarak blender kullanıyordum. Şimdi hobi olarak mantar yetiştiriyorum. Büyüsünler de size mantar sote yapayım .
Birazcık = 2017>>>>2019 = 2 yıl ise  
Senin mantarlar büyüyüp, sote olana kadar, bizim dişler dökülür :icon_siritma:

Teşekkürler Özkan, yemiş kadar olduk.
Sağlıklı, başarılı, huzurlu, mutlu olmanız, benim için yeterli.

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

18 Haz 2019, 03:38

Bi çıkıntılık yapalım dedik  :icon_cingoz:
mantarları hemen burnumuza dayamışsın yav.  :icon_kahkaha: