Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Serkan2133
Üye
Üye
İletişim:

Yeni başlicam para kazanabilirmiyim?

04 Kas 2018, 19:26

Herkese selamlar. Ben blenderı yeni yükledim birazda araştırma yaptım ve açıkçası çok güzel ve tam bana göre olduğunu gördüm. Neyse sorum şudur ben eğer yeteneğimi geliştirebilirsem bu işten para kazanabilirmiyim. Kazanırsamda nerden kazanırım. Şimdiden cevabınız için teşekkürler iyi günler.

fatihmra
Üye
Üye
İletişim:

Re: Yeni başlicam para kazanabilirmiyim?

04 Kas 2018, 19:50

bende yeni başladım iş ilanlarına baktım 3ds max + maya tecrübesi istenmekte 2 yıllık tecrübe falan. para kazanma konusuna gelirsek kazanamazsın diye birşey yok nasıl kazanırsın kendini geliştirirsin youtube'ye ilgi çekici video yüklersin komik olur duvar yıkılması olur patlama efecti olur biraz araştırdım particallarla rahatlıkla ve kolaylıkla yapılıyormuş blenderde henüz uygulamaya geçmedim tabi son aşamada gerçeğe yakın bir araba cizip kaza geçirmesini sağla profesyonelliğe adım youtubede videolarını görenler iş teklifinde bulanabilir böylelikle kendini kanıtlamalısın tabi biraz takipçi kastıktan sonra iş ilanları gelir kimse maya, 3ds max ilgilenmez işinin görüldüğüne bakar sana iş verirler yap parasını al derler reklam filmi vb işte.
şunuda not olarak eklim keloğlan gibi dandik şeyler bile milyonlar izleniyor. youtube'de zaten izlenmeye göre para kazanıyorsun. çocuk animasyonunda geliştir istersen kendini bende ona yöneldim karekter modellemeye çalışıyorum baya uğraştırıcı bişe şuan için iş gözüyle bakmıyorum tam olarak kendimi geliştirirsem iş gözüyle bakıcam
tabi dandik olan yeşil uzaylıyıda unutmamak lazım :D nedense dandik 3d karekterler daha fazla pirim yapıyor :D

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

04 Kas 2018, 20:50

Grafik Tasarım işinde, diğer meslek gruplarının çoğunda olduğu gibi hem yetenek hem kabiliyet önemlidir.
Yeni başlamış olman bu işten para kazanamayacağın anlamına gelmeyeceği gibi usta bir grafiker olman da bu işten her daim para kazanacağını garanti etmez.
Sitede arama yaparak daha önce bu konuyu tartışan arkadaşlardan bilgi alabilirsin.
örnek bir kaç konu;
3D Tasarımcılık ile nasıl PARA KAZANILIR

Para?

Oyun satım-pazarlama
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

Serkan2133
Üye
Üye
İletişim:

04 Kas 2018, 22:57

Cevaplarınız için teşekkürler ben model tasarlamayı düşünüyorum. Örnek: oyun malzemeleri,eşya,belki mimari vb. Bildiğiniz satabileceğim siteler varmı?

Kullanıcı avatarı
ideorium
Azimli Üye
Azimli Üye
İletişim:

05 Kas 2018, 10:36

Merhaba, kazanabilirsiniz, sabırla guzel bir portfolio olusturmaya bak, modellerini buralarda satabilirsin, boylelikle zamanla portfolyonda gelisip genisleyecek, 

Blender Market
Turbo Squid

Kalenderadam
Üye
Üye
İletişim:

05 Kas 2018, 22:57

Bu programı bende yeni kullanmaya başladım fakat oturarak tecrübe kazanılmıyor. Çalışarak azmederek kazanılır inşallah sende başarırsın. 

Serkan2133
Üye
Üye
İletişim:

05 Kas 2018, 23:22

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim