Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

mt3519
Üye
Üye
İletişim:

Kısa Aksiyon Sahneleri Oluşturmak Yardım

26 Oca 2019, 15:57

Merbaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
Son 1 aydır 3D programlarına merak saldım youtubedeki kısa film çalışlarını izledikten sonra
Benim yapmaya çalıştığım 5 10 dakikalık aksiyon sahneleri oluşturmak blender 3d ile iç mekan dış mekan araç tarzı modeller oluşturmak ve tahrip etmek.
Bu iş için arıyacak çok zamanım var bunun için amd ryzen 1700 işlemcili 32 gb ram ve sapphire ekran kartı rx 570 8gb olan bir bilgisayar toplamak istiyorum yeterli olurmu.
Birde sırası ile hangi programları öğrenmem lazım yardımcı olurmusunuz
Bu duvar yıkılma gibi oluşumlar oluşturmak için simülasyon programları kullanmam lazımmış
Biraz araştırdım adobe after element 3d ile cam kırılma silah efekti yapmak mümkün sanırım
Birde son olarak render olayı arkadaşlar bunun hakkın da aydınlatıcı birşey bulamadım örnek bi iç mekan tasarladık bir patlama gerçekleşti duvarlar yıkıldı gibi bir sahne 5 dakikalık bir video render süresi 1 ay sürer dediler doğrumudur

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

Re: Kısa Aksiyon Sahneleri Oluşturmak Yardım

26 Oca 2019, 21:21

Fikir vermesi açısından bu linki inceleyebilirsiniz 
ayrıca
Projenizi hazırladıktan sonra hızlı render alabileceğiniz siteler mevcut.
Bu linkten Blender2.79b+Fracture modifier'ı indirebilirsiniz
En son Özgür tarafından 26 Oca 2019, 21:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

mt3519
Üye
Üye
İletişim:

Re: Kısa Aksiyon Sahneleri Oluşturmak Yardım

26 Oca 2019, 21:33

Teşekkürler şimdi inceliyeceğim