Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

azizcan8
Üye
Üye
İletişim:

Blender ile cad programları ile çizilen parçaları nasıl çizebilirim ? (Lütfen vereceğim videoyu izleyin )

24 Eki 2019, 14:55

Selamun aleyküm.
Saygı değer arkadaşlar,  yeni başlayan, görmeden ve dokunmadan öğrenemeyen biri olarak adini bilmediğim kendimce cad çizimleri dediğim çizimlerin Türkçe videoları varmıdır ?
Lütfen anlatmak istediğimin daha iyi anlaşılması için linkteki videoyu izleyin.

Saygılarımla.
Azizcan8

Kullanıcı avatarı
byagcioglu
Üstat
Üstat
İletişim:

Re: Blender ile cad programları ile çizilen parçaları nasıl çizebilirim ? (Lütfen vereceğim videoyu izleyin )

25 Eki 2019, 10:20

Ayrıca blender için ücretli bir addon (sanırım sınırlı şekilde ücretsizi de var) hardops ve boxcutter addonları da istediğiniz tarzda hard surface modelleme yapmanıza yardımcı olurlar.

https://www.youtube.com/watch?v=HeQb7-oXArs

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: Blender ile cad programları ile çizilen parçaları nasıl çizebilirim ? (Lütfen vereceğim videoyu izleyin )

27 Eki 2019, 22:25

Baran hocam zaten soruyu cevaplamış.
HardSurface (KatıYüzey) Modelleme konusunda Blender 2.8x ile aşağıdaki eklentileri (add-ons) de kullanabilirsin.
- 2.8x ile dahili gelen Bool Tool
- Fast Carve
- Advanced Boolean Tool (ABT)

Bool Tool Kullanımı;
Fast Carve Kullanımı;
Advanced Boolean Tool (ABT) Kullanımı;
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

azizcan8
Üye
Üye
İletişim:

31 Eki 2019, 09:11

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada Baran hocamızı görmek nasip oldu. Hocam sayenizde öğrendim blender 'i ALLAH sizden ve tek amacı yardim olan tüm insanlardan razı olsun.

Kullanıcı avatarı
byagcioglu
Üstat
Üstat
İletişim:

31 Eki 2019, 10:09

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada Baran hocamızı görmek nasip oldu. Hocam sayenizde öğrendim blender 'i ALLAH sizden ve tek amacı yardim olan tüm insanlardan razı olsun.
Sizler de sağolun, çalışmalarınızda başarılar dilerim.