Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

rabesandra
Üye
Üye
İletişim:

Addon dosyalarını farklı sürücüye yükleme

30 Kas 2019, 04:04

Arkadaşlar Windows 10 bilgisayarımda C sürücüm SSD ve 128 GB neredeyse hiçbir programı yüklemedim yer gitmesin diye, fakat Blenderın eklentilerini kurduğumda 5-10 GB yer kaplıyor (texture,obj vs.). Sorum şu : Bu Addon klasörünü "\AppData\Roaming" kısmından kaldırıp farklı istediğim bir sürücüye yükleme şansım var mı?. Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

Re: Addon dosyalarını farklı sürücüye yükleme

01 Ara 2019, 03:50

Sorum şu : Bu Addon klasörünü "\AppData\Roaming" kısmından kaldırıp farklı istediğim bir sürücüye yükleme şansım var mı?. Şimdiden teşekkürler
1. \AppData\Roaming dizininde bulunan scripts klasörünü istediğiniz farklı bir sürücü dizinine taşıyın veya kopyalayın
2.(Blender 2.8) Edit > Preferences > File Paths (sol kısımda) > Data > 
scripts satırındaki klasör simgesi tık
Solda volumes kısmından sürücü ve scripts klasörünü taşıdığınız dizini seçin, Accept (sağ köşe) tık
Auto Save preferences (sol alt) aktif değilse, Save preferences tık
Blender'ı kapatın
\AppData\Roaming dizininde bulunan scripts klasörünü kaldırabilirsiniz..
Blender'ı çalıştırın ve eklentileri kontrol edin...

rabesandra
Üye
Üye
İletişim:

01 Ara 2019, 19:17

Özgür kardeşim Allah razı olsun, yaklaşık 10 senedir 3ds max ile çalışıyorum ve Blenderı (özellikle 2.8) çok sevdim ve Allahın izniyle 2 programı beraberce devam ettireceğim. Teşekkür ederim cevabınız için, Saygılar

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

02 Ara 2019, 02:41

Özgür kardeşim Allah razı olsun, yaklaşık 10 senedir 3ds max ile çalışıyorum ve Blenderı (özellikle 2.8) çok sevdim ve Allahın izniyle 2 programı beraberce devam ettireceğim. Teşekkür ederim cevabınız için, Saygılar
Çalışmalarınızda başarılar...