Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

 
Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 2136
Kayıt: 05 Tem 2009, 12:35
Konum: İstanbul
İletişim:

Python için Türkçe Kaynak

31 Ağu 2018, 20:15

Merhaba Arkadaşlar,
Programlamaya ilgi duyanlar için, Python ile alakalı uzun süredir bildiğim, kısa bir süredir de inceleme fırsatı bulduğum bir Dokümanı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Çalışma oldukça güzel ve detaylı hazırlanmış.

Çevrimiçi Kaynak;
https://belgeler.yazbel.com/python-istihza/

Çevrimdışı bilgisayar ya da mobil cihazlarda okumak, çalışmak isteyenler için;
PDF uzantılı Doküman : https://belgeler.yazbel.com/python-istihza.pdf

Kitap Hakkında;
Elinizdeki kitap, Python programlama dili için kapsamlı bir Türkçe kaynak oluşturma projesi olan istihza.com‘un bir ürünüdür. (malesef istihza.com kapandı ancak çalışma, yukarıda paylaştığımız adreste ücretsiz olarak yayınlanıyor.) Bu kitabın amacı, herhangi bir sebeple Python programlama diline ilgi duyan, bu programlama dilini öğrenmek isteyen kişilere bu dili olabildiğince hızlı, ayrıntılı ve kolay bir şekilde öğretmektir.
Bu kitabın hedef kitlesi, programlamayı hiç bilmeyen kişilerdir. Bu sebeple, bu kitapta ders konularını olabildiğince ayrıntılı ve basitleştirilmiş bir şekilde ele almaya çalıştık. Ancak eğer geçmişten gelen bir programlama deneyiminiz varsa, üstelik programlamaya ilişkin kavramlara da aşinaysanız, bu kitabı sıkıcı bulabilirsiniz. Öyle bir durumda, bu belgelerin yerine, Python programlama diline ait resmi kılavuzun, yine istihza.com projesinin bir ürünü olan Türkçe çevirisini takip etmeyi tercih edebilirsiniz. Fakat öğreneceğiniz ilk programlama dili Python ise, resmi kılavuzu anlamak size epey zor gelecektir.
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı