Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

reder.
Üye
Üye
İletişim:

Animasyon Yapımı Sorum

26 Ara 2018, 14:54

Selam arkadaşlar animasyon yapmak için uğraşıyorum size sorum animasyonu aşağıdaki resim gibi bir sahnede yapmak istiyorum arkaplan ışık gölgeler vs..
1..Sorum: resimdeki gibi bir arka plan veya map gibi yapmak istiyorum Işık(lamp) modellerin heryerini kaplıcak ve gölgelerde sadece altta olucak şekilde nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz . not: Blender render..ve cyles render olarak cevaplarsanız sevinirim...

Resim

Kullanıcı avatarı
Mesut AKTUN
Üye
Üye
İletişim:

Re: Animasyon Yapımı Sorum

26 Ara 2018, 16:57

sadece bu arkaplanı kullanacaksanız resmi kamera arkaplanı olarak ayarlayabilirsiniz. Gölgenin olması istediğniiz yere de "Plane" ekleyip ışığı üstten ayarlarsınız, gölgesi plane üzerine düşer.

Arkaplan eklemek için 2,80 de ;
  • kamera görünümüne gel (Numpad 0)
  • Kamerayı seçili yap.
  • Resimdeki yere gel ve "Backgroun Images" işaretleyip "add images" ile ekleyebilirsin.
Resim
Blender Benim Hobim

reder.
Üye
Üye
İletişim:

27 Ara 2018, 18:57

sadece bu arkaplanı kullanacaksanız resmi kamera arkaplanı olarak ayarlayabilirsiniz. Gölgenin olması istediğniiz yere de "Plane" ekleyip ışığı üstten ayarlarsınız, gölgesi plane üzerine düşer.

Arkaplan eklemek için 2,80 de ;
  • kamera görünümüne gel (Numpad 0)
  • Kamerayı seçili yap.
  • Resimdeki yere gel ve "Backgroun Images" işaretleyip "add images" ile ekleyebilirsin.
Resim
Merhaba hoam cevabınız için teşekkürler ama istediğim sonuç bu değil resim sadece örnek.. Işık eklediğidede modelin hem yan tarfında hem altında gölge oluşturuyor benim istediğim sadece altında olması

Kullanıcı avatarı
Mesut AKTUN
Üye
Üye
İletişim:

27 Ara 2018, 21:16

Şey yapabilirsin. Gölge olmasını istemediğin bölgeden yeni bir ışık kaynağı koy ve koyduğun kaynağın gölge vermesini kaldır. Yani koyduğun ışık kaynağı sadece ışık versin, gölge oluşturmasın. Şuan düşündüğümde ilk aklıma gelen bu.
Blender Benim Hobim