Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

ugur.ugur
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

Blender Türkçe Eğitim Seti

31 Tem 2012, 18:12

Merhaba arkadaşlar. Blender için Türkçe ve Lynda tutorialleri kalitesinde eğitim filmleri hazırlamayı düşünüyoruz. ilk etapta motion graphic diye tabir ettiğimiz animasyonlar, tv jenerikleri yapımı, tv reklamları vs konuları ile alakalı olacaktır. Bu video dersler kendi ajansımız tarafından ve 8 personel ile birlikte hazırlanacaktır. Bizimde ofis masraflarımızı, kiramızı, personel maaşlarımız ve vergilerimizi düşündüğünüzde sizlerde takdir edersiniz ki cüzzi bir ücreti olacaktır. Öncelikle bu konuda piyasa araştırması yapmak istedik. 59 TL gibi bir rakam sizler tarafından nasıl karşılanır.
Dervişlik olsa idi taç ile hırka,
Biz de alır idik otuza kırka..

Kullanıcı avatarı
dr. manhattan
Moderator
Moderator
İletişim:

Re: Blender Türkçe Eğitim Seti

31 Tem 2012, 20:23

benim harçlığımı karşılar hocam :),

anlamadığım nokta, dersler ile TV jenerikleri arasındaki alaka nedir?

ugur.ugur
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

01 Ağu 2012, 03:34

3 boyut deyince aklımıza genel anlamda 5 ana başlık geliyor. motion graphic, mimari çizim veya animasyonlandırma, karakter animasyonu, özel film efektleri ve mekanik çizimler diyebiliriz. Bizler Motion graphic ile başlayacağız. Buda kısa reklam filmleri ve tv jenerikleri gibi konularda işimize yarayacak.
Dervişlik olsa idi taç ile hırka,
Biz de alır idik otuza kırka..

Kullanıcı avatarı
dr. manhattan
Moderator
Moderator
İletişim:

01 Ağu 2012, 07:40

peki hocam, böyle bir işte yer almak isterdim,

profesyonel değilim blender da ama ayak işlerini yaparım, modellerdeki pürüzleri düzelt, şunun UV'si hallet, blender'ı aç, şunları layer layer ayır, bu niye render almıyor yah?... :D

sizinle çalışmak benim için iyi bir deneyim olur Uğur hocam.

Kullanıcı avatarı
dr. manhattan
Moderator
Moderator
İletişim:

07 Ağu 2012, 18:58

Eee, son durum nedir hocam?

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

25 Ağu 2012, 11:53

Merhaba Ugur bey,
59 TL karşılığında, CD ya da DVD seti mi alacağız? yoksa online üyelik ile videolara mı ulaşacağız? ve bu set kaç saatlik bir çalışma içerecek.
Konuya sıfırdan mı başlanacak? Yoksa Blender'ı bilen, konuya aşina olan arkadaşların motion graphic bilgileri mi üst seviyeye taşınacak?

Eğer, motion graphic nedir?, basit modelleme ve hareketlendirme teknikleri nasıl uygulanır? diye başlıklar oluşturulacak ve aşama aşama anlatılacaksa fiyat gayet uygun.
Tabi tekrar etmekte yarar var, eğitim setinin kaç saatten oluşacağı ya da hangi alt konu başlıklarından oluşacağını öğrenmemiz değerlendirme için gereklidir.
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

LolEfsanesi
Üye
Üye
İletişim:

31 May 2013, 18:14

aynen cd veya dvd olarak mı online vip girişlimi ben blendera yeni başladım bir profesyonel olacaksam bu fiyat çok uygun ?

kcygt42
Üye
Üye
İletişim:

31 Ara 2018, 21:15

ne oldu aldınız mı dersi