Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Bukalender - Market Kasası

Anket 31 Eki 2011, 14:19 tarihinde bitecek

Anketi aldırmayın;
1 (100%)
Son katılım tarihinin bilinmesi için eklendi.
Oy yok

Toplam oy: 1

Kenji
Moderator
Moderator
İletişim:

Bukalender - Market Kasası

17 Eki 2011, 15:19

Kapalı oylama sonucu ilk üçe verilecek puanlar sırasıyla; ---15/8/4---

Modelleme süresi 2 hafta. kaplamasız; gri materyalli "clay render"ını istiyoruz. Birden fazla render gönderirseniz hangisinin oylamada kullanılmasını istediğinizi belirtiniz; belirtmezseniz ben sizin yerinize en uygununu seçerim :).

Referans resimler;
Resim

Uzun süredir hdd'de duran resimleri GIMP'de azçok temizleyip birleştirdim. Buradaki referansları kullanarak hem market kasası hem de masasıyla(ki yürüyen bandı da olmalı!) bütün bir model yapmalısınız.

Modeller hemen hemen tamamlandı, yakında kaplama-materyal render vs. yarışmalarına da başlayabiliriz diye düşünüyorum. Neyse konuyu dağıtmayalım; hepimize kolay gelsin :).

hakkı rıza
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

Benden ;)

19 Eki 2011, 23:41

Henüz üzerinde çalışıyorum....
Edit: Bitirdim :p :D
bir şey sormak istiyorum: materyalsiz model istiyorduk ya, modeldeki bazı bölümleri saydamlaştırmak ve ya ayna özelliği eklemek serbest mi? ama specular ve ya shading gibi özellikleri açmadan. şimdi saydamlık ve aynalık da material bölümünde diye kullanılmamalı diyorum ama ben yine de sorayım.

Resim

Resim

Resim

Kenji yazdı:
Modeller hemen hemen tamamlandı, yakında kaplama-materyal render vs. yarışmalarına da başlayabiliriz diye düşünüyorum. :)

bu son sözlerin bana ilham verdi Kenji!
En son hakkı rıza tarafından 01 Kas 2011, 00:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Tüm 3D Çalışmalarım
Hayatta iki kişiden örnek aldım: K. Atatürk ve Nicola Tesla

Kenji
Moderator
Moderator
İletişim:

Re: Bukalender - Market Kasası

22 Eki 2011, 11:59

Ellerine sağlık Hakkı, çok hızlı davranmışsın gene tebrikler :). Mirror'u maaselef kullanamazsın ama saydamlık konusu biraz farklı. Saydamlık olması gereken kısım örneğin modelin belli bir bölümünü saklıyorsa tranparency'i kullanarak bizleri bilgilendirmek için "bir render daha" alabilirsin. Fakat bu render sadece bizleri bilgilendirme amaçlı, yani esas render'ın gene saydamlık içermemeli. Kolay gelsin. Site hakikaten biraz sessizleşti mi ne?

tsrmhamzali
Moderator
Moderator
İletişim:

26 Eki 2011, 16:05

Resim

Resim

blockher88
Moderator
Moderator
İletişim:

26 Eki 2011, 18:08

tsrmhamzali yazdı:
Resim

Resim
Resim
•Facebook
•Kişisel
Siz varken ben yoktum ama her yeni doğan en iyisi için bir dehtittir.