Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

 
Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 1894
Kayıt: 05 Tem 2009, 12:35
Konum: İstanbul
İletişim:

Blender, kült komik Ajan 327'yi 3D animasyonla hayata geçiriyor

20 May 2017, 18:31

BlenderNation haberi Google Çeviri'si ile sunulur :) ;

Blender Enstitüsü, Acente 327 projesinin üç dakikalık fragmanını piyasaya sürdü. Şimdi çevrimiçi izle!
Ödüllü açık kaynak stüdyo Blender Enstitüsü, Hollandalı sanatçı Martin Lodewijk'in klasik çizgi romanlarına dayanan tam uzunlukta animasyonlu özellik için iddialı üç dakikalık teaser yayınlıyor.
Amsterdam, Hollanda (15 Mayıs 2017) - Ödüllü şort dizisi yarattı, milyon doların üzerinde para topladı ve dünyanın en popüler 3D uygulamasının gelişimini şekillendirdi. Ancak şimdi Blender Enstitüsü bugüne kadarki en iddialı projesine başladı. Stüdyo Agent 327'yi piyasaya sundu: Barbershop Operasyonu: Martin Lodewijk'in kült komiklerine dayanan ve eski Pixar sanatçısı Colin Levy'nin birlikte yönettiği üç dakikalık bir animasyon ve ilk uluslararası animasyon filmi olacağını umduğunun kanıtı Özelliği tümüyle açık kaynaklı yazılımlarda oluşturuldu.Resim

Ödüllü açık filmlerin geçmişi
2007'de kuruluşundan bu yana Blender Enstitüsü, SIGGRAPH Bilgisayar Animasyon Festivali'nde jüri ödülünü kazanan 2015 Cosmos Laundromat'da sonuçlanan sekiz övgü animasyon ve görsel efekt şortu yarattı. Her 'açık film', tamamen geliştirme kaynağının Enstitünün kardeş kuruluşu Blender Vakfı tarafından denetlendiği dünyanın en yaygın kullanılan 3D yazılımı olan Blender dahil olmak üzere açık kaynaklı araçlarla oluşturuldu.
Filmlerden elde edilen veriler Creative Commons lisansı ile kamuya açıklanmıştı. En son olarak Enstitü'nün zenginleştirici platform olan Blender Cloud, Agent 327 için 300.000 € bütçesini yükseltmek için kullanıldı: Operation Berber Shop. Martin Lodewijk'in kült çizgi roman dizisine dayanan üç dakikalık film teaser, Hollandalı sanatçının muziplik sigortacısını ayağa kaldırıyor.

Resim
Resim

Bir kült casus gerilimi yaratmak
Blender 3D yazılımının orijinal yaratıcısı Ton Roosendaal, "Ajan 327, James Bond'a Hollanda'nın cevabı" dedi. "Uluslararası denetim organlarıyla savaşıyor, ancak yetersiz finanse edilen Hollandalı gizli servis ajansı MI6 kaynaklarına sahip değildir. Çok milyon dolarlık gadget'lar yerine, işleri gerçekleştirmek için kendi becerikliliğine güvenmek zorundadır - ve sonunda her şeyden kopar. Bana göre, bu aynı zamanda Blender'ın ruhunu da yansıtıyor. "
Bir yıl boyunca 10 sanatçının ve geliştiricinin çekirdek bir ekibi tarafından hazırlanan Operation Barbershop, Ajan 327'yi gizli gizli bir cezaevi ortaya çıkarmaya çalışırken gizli gizli görür. Berber dükkânının tuhaf uğursuz sahibi tarafından karşı karşıya kalırsa, eski düşman Boris Kloris, Acente 327, bir ömür boyu ölüm mücadelesine karışır - sadece dükkanın gizli bodrumunda daha ölümcül bir tehlikeye karşı koymak için.
Resim
Resim
Besmele her hayrın başıdır.
 
Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 1894
Kayıt: 05 Tem 2009, 12:35
Konum: İstanbul
İletişim:

Re: Blender, kült komik Ajan 327'yi 3D animasyonla hayata geçiriyor

20 May 2017, 18:32

1970'lerin komik simgelerini 3D'ye çevirme
Proje üzerinde önemli bir sanatsal zorluk, orijinal 1970 çizgi romanların stilize görünümünü 3D'ye çevirmekti. "Aracısı 327 animasyonlu karakterler için Amerikan tasarım şablonuna uymuyor," diyor Blender Institute boru hattı TD Francesco Siddi. "Devasa bir burnu, devasa kulakları ve çantaları gözlerinin altında. Bunun gibi karakterlerle kaç tane Disney filmi görüyorsun? "
Çalışmada, Enstitünün modelleme ve tasarım sanatçıları, Blender ustası Andy Goralczyk önderliğinde, bir dizi geliştirme geliştirme testleri gerçekleştirdi. Konsept tasarımları, açık kaynaklı 2D boyama yazılımı Krita'da oluşturulurken, test modelleri Blender'ın kendisinde oluşturuldu ve GIMP'de dokulu hale getirildi.
Bir diğer konu da eylem ve hikaye anlatımı dengelemek oldu. Bol detaylı bir eser olmasına rağmen, Barbershop Operasyonu klasik animasyonlu kısa değil, aynı zamanda bir filmin konseptinin bir kanıtıdır. Ajan 327'nin evrenini tanıtmak ve izleyiciyi daha fazla istemek için tasarlanmıştır. Doğru anlatım ve anlatım karışımını elde etmek için Colin Levy ve ortak yönetmen ve başrol oyuncusu Hjalti Hjálmarsson, animasyonlu hikaye tablolarını, canlı aksiyonu ve 3D önvislerini karıştırarak birbirlerinden ayırdılar.
Resim
Açık kaynak kodlu bir özellik animasyon hattını oluşturma
Enstitü'nün açık filmlerinin tamamında olduğu gibi, proje hakkındaki teknik gelişme de Blender'ın kamusal yapılarına geri dönüyor. Barbershop Operasyonu'nda, Şubat ayında Blender 2.78b'de, saç döngüsü ve hareket bulanıklığını 10 kat daha hızlı hale getiren yazılımın fiziksel olarak oluşturulmuş render motoru olan Cycles üzerinde yapılan iş çıktı. Bir karakter ekipmanının modelin geometrisine nasıl etki ettiğini kontrol eden Blender'ın bağımlılık grafiğindeki çalışmalar, önümüzdeki Blender 2.8'de de geçerli olacak. Siddi, "Kullanıcılar için, artık çok daha karmaşık animasyon kurulumlarına olanak tanıyan çok daha iyi bir performans anlamına geliyor" diyor.
Diğer geliştirme çalışmaları Blender Enstitüsünün açık kaynaklı boru hattı araçları üzerinde yoğunlaştı: Flamenko render yöneticisi ve üretim izleme sistemi Çekimi. Siddi, "Blender'da şort yapmak için hazırlanan boru hattı çok sağlam bir modeldi ancak bir filmde kullanılabilecek bir iş akışı oluşturmak istedik" diyor Siddi. "Operation Barbershop, varlık kütüphanelerini yönetme şeklimiz gibi iyileştirme alanlarını belirlemek için harikaydı."
Resim
Besmele her hayrın başıdır.
 
Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 1894
Kayıt: 05 Tem 2009, 12:35
Konum: İstanbul
İletişim:

Re: Blender, kült komik Ajan 327'yi 3D animasyonla hayata geçiriyor

20 May 2017, 18:32

Hollywood'un A listesine girmek
Agent 327 filminin kendisi için Blender Enstitüsü, uluslararası animasyon ağından 80 sanatçı ve geliştirici ekibini bir araya getirmeyi amaçlayan özel animasyona ayrılmış ayrı bir bölüm olan Blender Animation Studio'yu kuruyor. Filmin önerilen bütçesinin 14 milyon € 'ya yükselmesine yardımcı olmak için Enstitü, Martin Scorsese, Ridley Scott ve Michael Bay gibi A listesinde Hollywood yönetmenlerini de temsil eden önde gelen yetenek ajansı WME ile imzaladı.
Kurucusu ve yapımcı Ton Roosendaal, "Blender Animasyon Stüdyosu, dünya standartlarında görseller ve öykü anlatımı ile tamamen özgür ve açık kaynaklı yazılımlarda yaratılmış özellik animasyonu üretmeye adamıştır" diyen Ton Roosendaal, "Blender'ın çarpıcı kısa filmler oluşturabileceğini kanıtladık. Artık ücretsiz bir yazılım üretim hattını kurup paylaşırken çarpıcı özellikler yaratmayı hedefliyoruz. "

Resim
Agent 327 filmi, 2010 Arjantin animasyon komedi Plumíferos'a ait bir ayrım olan Blender'da yaratılmış ilk film olmasa da, Blender Enstitüsü'nün umut vaat eden en büyük ve en iddialı olması gereken özellik animasyonunda devrim yaratacak olması. .
Roosendaal, "Bağımsız bir stüdyo olarak, üretimde kullandığımız araçların tam kontrolünde olma benzersiz konumundayız" diyor. "Bu, yalnızca dünyanın en büyük animasyon imkânları tarafından zevk verilen bir lüks. Bağımsız animasyonlu özellik üretimi kavramını yeniden tanımlayan filmler üretmeyi düşünüyoruz. "

Agent 327'yi izle: Operation Berber Shop artık agent327.com'da .

Resim
Besmele her hayrın başıdır.