Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

Kullanıcı avatarı
Nocte
Üye
Üye
Başlık Yazar
İletişim:

Victorian Street

14 Tem 2018, 08:20

Herkese merhabalar, iki gün önce blender üzerinde öğrenme amaçlı çalışmalarıma başladım. Hoşuma da fazlasıyla gitti. Daha öncesinde unreal engine 4 üzerine çalışmalarım olmuştu. Biliyosunuz ki UE4 içerisinde 3D modellemeler çok önemli. Güzel bir sokak sahnesi oluşturmak için çalışmalara başladım. Ve bir gün içerisinde giriş adına çıkarabildiğim model bu

Resim

Resmi telefondan çektim kusuruma bakmayın. Gelişmeleri screenshot alıp atmaya çalışırım

Kullanıcı avatarı
Özgür
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
İletişim:

Re: Victorian Street

14 Tem 2018, 18:43

Başlangıç başarılı, başarılar...

Kullanıcı avatarı
Baykuş
Üye
Üye
İletişim:

16 Tem 2018, 18:06

Bence gayet güzel bir çalışma. Ben daha önce hiç 3D modelleme ile ilgilenmemiştim. Henüz çok yeni uğraşmaya başladım ve 1 günde böyle güzel bir çalışma yapılabiliyor olması beni Blender programına bir haylı ısıttı. Size başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Nocte
Üye
Üye
Başlık Yazar
İletişim:

17 Tem 2018, 12:36

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Başlangıçta biraz karmaşık gelebiliyor fakat alıştıktan sonra gerçekten kullanışlı ve aşırı geniş çaplı bir program. Reference image kullanırsanız işler daha da kolaylaşıyor.

Henüz nasıl kaliteli texturing yapacağımı anlayabilmiş değilim. Seamless olayına hakim olamadığım kesin. Yardımcı olabilecek varsa çok minnettar olurum.

Bu arada çalışmamın son hali;

Resim

Kullanıcı avatarı
A.Salih
Üstat
Üstat
İletişim:

17 Tem 2018, 14:56

Daha önceden başka 3d modelleme programları kullandınız mı? Modelleme güzel kaplamalarda iyi. Kaplama için Substance Painter programını öneririm. Öğrenci iseniz ücretsiz lisans edinebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Nocte
Üye
Üye
Başlık Yazar
İletişim:

18 Tem 2018, 01:37

Hayır ilk defa 3D modelleme yapıyorum. Görsel çalışmalara her zaman ilgim olmuştur sanırım biraz bunun ekmeğini yiyiyorum. Sanırım modellerim kötü bir typolpgy e sahip o yüzden Mark Seam seçeneği ile modellerimi düzgün bir şekilde kesemedim ne yazık ki. Üzerinde gördüğünüz materyaller hazır materyallerdir yani texture vesaire kendim hazırlamadım ne yazık ki. UV Mapping i henüz çözebilmiş değilim sadece Smart UV Mapping ile düzgün bir şey çıkartabiliyorum fakat o bile çok fazla dağınık oluyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Substance Painter’a göz atacağım